Reference

Reference

Dodáváme ochranné pomůcky nejen do ČR - vyvážíme do zahraničí: Polsko, Slovensko a Bulharsko

Píše se o nás v tisku

Okula Nýrsko zahájila dodávky obličejových štítů a brýlí pro stát

Plzeň – Okula Nýrsko a.s. zahájila dodávky obličejových štítů a ochranných brýlí vlastní konstrukce pro ministerstvo zdravotnictví. Výrobce plastových výlisků pro elektrotechniku, automobilky a farmacii zvyšuje výrobu ochranných osobních pomůcek tak, aby pokrýval objednávky ministerstva a Správy státních hmotných rezerv. ČTK to řekl předseda představenstva Okuly Jan Motlík.

Okula Nýrsko nabrala lidi a zvýšila výrobu ochranných brýlí a štítů

Okula Nýrsko na Klatovsku zareagovala na kritický nedostatek ochranných pomůcek ve zdravotnictví a od pondělí navýšila jejich výrobu. Firma přijala další pracovníky a nyní vyrobené obličejové štíty a ochranné brýle budou určeny výhradně pro potřeby ministerstva zdravotnictví.

„Zdravotníci, kteří jsou v boji s koronavirem v první linii, nejsou dostatečně vybaveni ochrannými prostředky. Kromě respirátorů, rukavic a obleků jsou důležité i ochranné brýle a obličejové štíty, které vyrábíme. Proto jsme přes plzeňskou fakultní nemocnici kontaktovali ministerstvo zdravotnictví a nabídli pomoc,“ informoval člen představenstva Okuly Nýrsko Lubomír Křivánek.